Generální partner
Hanácká kyselka
 
Kontakt

Ing. Josef Doležel
Tel.: 723 337 933
balonynadhradem@seznam.cz
 
 
 
TOPlist
 
 
Login
 
 
 
 
 
 

O nás...

V roce 1999 Hanácká kyselka, s.r.o. propadla kouzlu balonového létání natolik, že se rozhodla poslat jméno své firmy do nebes na obalu horkovzdušného balonu a učinila nákupem balonu základ vzniku vzdušných sil - Letectva Hanácké kyselky. 1. balon měl objem 3000 m3 a byl ozdoben ručně malovanou Hanačkou, letitým symbolem firmy. Pro lety byl vyškolen čtyřlístek pilotů : Josef Doležel, Josef Doležel ml. , Zbyněk Možíš, Svatopluk Kuča.

 

Byla to doba, kdy balonové létání nebylo ještě příliš poznamenáno komerčními vlivy, ale spíše nadšením z létání podobné plachtaření nebo paraglidingu.  Balonáři se začínají v České republice družit a předávat si poznatky a zážitky na tzv. balonových fiestách, většinou na místech s malebnou krajinou zemích českých a moravských.

 

V roce 2001 proběhl 1. ročník balonové fiesty Balony nad hradem v okolí pohádkového hradu Bouzov. Na akci se sešla desítka balonů a byla okukována několika užaslými diváky  - převážně náhodnými zvědavci. Letovým ředitelem byl Aleš Kubíček – český balonový guru a v současnosti jediný výrobce balonů v České republice. Tato funkce mu už zůstala. Tradice setkávání horko-vzdušných balonu na Bouzově, Balony nad hradem, byla úspěšně založena.

 

 

Akce se postupně rozšiřovala do současných rozměrů díky zájmu balonářů, pozornosti veřejnosti, ochotě všech organizátorů, přízni počasí a sponzorů včele Hanácké kyselky, která vzala akci od počátku pod svá ochranná křídla.

Věříme, že tradice výjimečné akce Balony nad hradem bude pokračovat i v letech následujících.